כתבה בבלוג

גן פעוטון אפרוחים

פעוטון פרטי בקרית יובל ירושלים - פעוטון אפרוחים

פבר 20. 2018 | מאת מרינה

ילדים הם עם מיוחד עם העדפות שונות ומשונות לגבי אוכל . יש ופוגשים אמהות שמספרות על ילדיהם שאוכלים הכל , בכל מיני צבעים, אוכל מבושל , מורכב ואפילו נהנים מזה. אותם הילדים יכרסמו להנאתם ירקות ופירות ,יאכלו מספיק אוכל בריא עד שובע ואף לא יישאר מקום להרבה ממתקים. אתם מכירים כאלה? טוב, הם לא רבים.

רוב הילדים אוכלים, הם גדלים ואנחנו ההורים מוצאים עצמנו עם כ"כ הרבה נושאים להתמודדות בחיינו ההוריים ,כך שאם הילד לא ממש מזה רעב אנחנו פשוט נעבור הלאה .. לנושא הקריטי הבא.

אז בואו נעצור רגע !
בואו נבדוק!

· מדוע חלק גדול מהילדים " כל-כך קשים" עם האוכל? האם לנו יש חלק בעיצוב העדפותיו הגסטרונומיות של ילדינו?
· מהם הצרכים התזונתיים הבסיסים של הילד בשלב הינקות עד גיל הגן?
· האם התזונה של הילד שלי טובה? , איכותית ? מתאימה לדרישות הגוף הגדל?
· האם אפשר להשפיע על הילדים בגיל הרך לאכול מזון איכותי ולצמצם את כמות הממתקים והחטיפים?
· מה עושים כשהילד מסרב לשתף פעולה ?
·

ילדים בוחרים את מזונם ע"פ טעם.
זאת עובדה שאינה מפתיעה אף אחד מאתנו .. אבל כך גם העובדה שאוכל טעים במיוחד עשיר בסוכרים, שומנים, מלחים ואלו הם חומרי הבסיס לאותם ממתקים וחטיפים שמהווים חלק גדול במיוחד מתזונת רוב הילדים.
ילדים אוכלים מה שטעים להם כי לכך אנחנו מחנכים אותם מיום הולדתם.חישבו מהו שם התואר שבו אתם משתמשים כדי לעודד תינוקות וילדים לאכול: טעים..תטעם וכהנה וכהנה,כשהילד מגלה את השוקולד והבמבה ,הם לאין ערוך טעימים יותר מהגבינה או העוף.
אם כך אנחנו מעצבים התנהגות האכילה בכך שאנו מלמדים את הילד להפעיל שיקול אחד בבחירת מזונו והוא השיקול של הטעם. ניתן לעצב התנהגות בריאה יותר אם מגיל צעיר מאוד נדבר עם הפעוטות על חשיבות האוכל לגוף ונקשר את המזונות עם תרומתם לגוף.
למשל: העוף חשוב לבניית השרירים, והגבינה לבניית העצם ועוד.

כדי להעריך את תזונת הילד האם היא מתאימה לצורכי הגוף הגדל, יש קודם כל להבין מהם הצרכים התזונתיים הבסיסיים של גוף האדם בשלבי ההתפתחות הראשוניים.

2388.jpg